Nasza oferta

Wybielanie zębów

Pojawienie się w stomatologii nowych materiałów i rozwój nowych technik dały dentystom możliwość tworzenia bardziej estetycznego od poprzedniego wyglądu zębów i dziąseł. W dążeniu do idealnego piękna chodzi o udoskonalanie wyglądu naturalnego, by uśmiech wyglądał zdrowo i estetycznie, ale nigdy sztucznie. Zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają osiągnąć efekt Anti-Aging (efekt odmłodzenia twarzy).


Wybielanie zębów
jest to najpopularniejszy z zabiegów stomatologii estetycznej. Udoskonalany od ponad 60 lat przez amerykańskich stomatologów, jest całkowicie bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie Hollywood Smile przez każdego z naszych pacjentów. Efekt wybielenia jest tym większy, im wyższa jest jakość techniki wybielania. Wykonujemy go z wykorzystaniem światła jako aktywatora dla środka wybielającego. Istotą tej techniki jest redukcja do minimum czasu wykonywania zabiegu, a oczekiwany rezultat jest widoczny natychmiast po jej zakończeniu.Wybielania z wykorzystaniem światła
przebiega w następujący sposób: na samym początku dziąsła osłaniane są specjalnym koferdamem. Następnie na zęby aplikowany jest żel wybielający, który przez 30- 40 minut naświetlany jest zimnym światłem (technologia wyjątkowo łagodna dla zębów). Optymalna dawka światła i czas trwania wybielania kontrolowane są przez timer, w który wyposażona jest lampa. Na koniec wizyty zęby zabezpieczane są środkiem znoszącym nadwrażliwość pozabiegową, a zainicjowany proces wybielania trwa jeszcze przez kilkanaście godzin. W tym czasie nie wolno spożywać produktów silnie barwiących tzn. czerwonego wina, ciemnych soków owocowych (np. wiśniowy, z aronii), mocnej kawy i herbaty (także owocowej), jagód, buraków, czerwonego barszczu, coli. Aby utrwalić efekt wybielania, przez 72 godziny po zabiegu zalecana jest tak zwana "biała dieta", czyli pokarmy nie posiadające barwników. Jej nieprzestrzeganie skutkować może częściową lub całkowitą utratą efektu wybielania. Pacjentom zalecamy również rezygnację z palenia papierosów oraz unikanie gorących i zimnych pokarmów i napojów.